Haberler, Kurumsal Kimlik

Kurumsal E-posta Nedir? ve Neden Tercih Edilir?

Kurumsal E-posta, gün geçtikçe büyüyen dijital dünyada ticaret yapan işletmelerin kendilerine ait domain adresleri üzerinden (örneğin ali@xyztekstil.com) e-posta trafiği yönetmelerini sağlayan, kurumsal ihtiyaçlar için hazırlanan bir hizmet çeşididir.

Yazıştığınız müşteri ve kişilerle e-posta gönderiminde ücretsiz servis sağlayıcılar üzerinden iletişim kurmak (örn: yandex.com veya yahoo.com gibi) karşı taraf için bir hayli güvensiz olacağından domain adresiniz ile açılmış e-posta adresiniz çok daha güven verici olacaktır. Kurumsal E-posta altyapısı sayesinde şirketinize ait alan adıyla oluşturulan, kendi tercihinize göre isme veya bir departmana açılan e-posta adreslerini istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Bu makalede Kurumsal E-Posta nedir? Kurumsal E-posta’yı neden tercih etmeliyim? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

[faq icon=”fa fa-exclamation-circle” title=”POP3 ve IMAP” content=”POP3 ve IMAP hakkında daha fazla bilgi almak ve arasındaki farkları görmek için makalemizi inceleyebilirsiniz: POP3, IMAP, SMTP Portları Nedir? Arasındaki Farklar Nelerdir?” __fw_editor_shortcodes_id=”fa999d451780728d98700879a2ad4743″ _fw_coder=”aggressive”][/faq] 

 

Kurumsal E-posta Nedir?

Kurumsal E-posta hizmeti, bir şirketi veya kişiyi temsil eden domain adresiyle e-posta gönderimini ve alımını tamamen kurumsal ihtiyaçlara yönelik özelliklerle kullanıma sunan elektronik posta servisidir. Hizmetin modern yapısı sayesinde Webmail üzerinde yenilikçi ve yüksek kullanıcı deneyimi ile ekstra bir programa gerek duymadan kolay bir kullanım sunar. Sadece Webmail üzerinde değil IMAP çalıştırabilen (Microsoft Outlook, Thunderbird vb.) tüm programlarla da kullanım sağlanabilir.

IMAP protokolü sayesinde tüm cihazlarınızda gelen ve giden klasörleri dahil tüm klasörler eşleşerek çalışır ve bir cihazda yapılan taşıma-silme eylemi diğer cihazlara otomatik aktarılır. POP3 protokolü önerilmemekle birlikte desteklenmektedir. Kullanıcılar dilerse IMAP dilerse POP3 protokolü üzerinden e-posta trafiklerini yönetebilirler. Kurumsal E-posta; Windows, Linux, iOS ve Android cihazlar üzerinde stabil ve senkronize şekilde çalışırken SSL protokolü üzerinden iletişim kurarak tüm trafiği şifreler ve bu da iletişimdeki güvenliği en üst düzeye çıkarır.

Kurumsal E-posta’yı Neden Tercih Etmeliyim?

Günümüzde e-posta trafiği, başta şirketler olmak üzere bir çok alanda öncelikli iletişim tercihi. Gün içerisinde gönderilen e-postalar aynı zamanda markanızın imajını ve güvenilirliğini temsil eder. Bu sebeple e-posta gönderimlerinde kendi markanızı/şirket adınızı kullanmanız alıcı taraf için markanıza olan güveni arttıracaktır.

Klasik Web Hosting paketlerinde (firma fark etmeksizin) e-posta servisi ek hizmet olarak yer alır ve bazı dengeleyici kısıtlara sahiptir. Örneğin her bir e-posta için maksimum disk kapasitesi sınırı veya saatlik posta gönderim kısıtı gibi. Kurumsal E-posta hizmetlerinde bu kısıtlar daha yüksek ve esnektir.

E-postalarınızı ister Webmail isterseniz de IMAP desteği olan tüm e-posta programları ile 7/24 kesintisiz erişebilirsiniz.

Kurumsal E-posta içerisinde yer alan tüm e-posta hesaplarına, toplam disk alanına göre istenildiği gibi kota belirleyerek ortak kullanımı bölümlendirmeye olanak sağlar.

D Studio Grafik Kurumsal E-posta Avantajları Nedir?

D Studio Grafik olarak Kurumsal E-posta hizmetimiz içerisinde kullanıcılarımıza ekstra kolaylık ve güvenlik sağlıyoruz. Bu özellikler ve hizmetimiz hakkında detaylı maddeleri aşağıda paylaşıyorum:


1) Kullanım Kolaylığı

Gelişmiş SmarterMail ile sade, kolay, kullanıcı dostu bir arayüze sahip D Studio Grafik Kurumsal E-posta aynı zamanda tüm IMAP destekli cihazlarla uyumludur. Webmail arayüzünde tüm e-posta listesi sayfalama olmadan ve zaman kaybı yaşatmadan listelenir, önbellekli arama sistemi sayesinde on binlerce e-posta içerisinden saniyeler içinde aranılanı bulur, tek tuşla takvim ve kişiler listesi Outlook’a eklenir, daha sayamadığımız yüzlerce en modern yeteneklere sahiptir.

2) Erişilebilirlik

E-postalarınıza nerede olursanız olun bilgisayarınızdan, telefonunuzdan veya tabletinizden ister Webmail isterseniz de IMAP destekli tüm E-posta programları ile erişilebilir. %99.9 erişilebilirlik oranımız sayesinde 7/24 parmaklarınızın diğer ucunda dünya standartlarında çalışır.

3) Güvenlik

Sadece e-posta gönderimi ve alımı için özel olarak hazırlanmış Kurumsal E-posta hizmetimiz KVKK uyumlu olarak Türkiye sınırları içerisinde ve sadece firmamız sorumlu sistem mühendisleri kontrolünde barınmaktadır. Bruteforce koruması, AntiSpam ve Antivirüs koruması, iki adımlı doğrulama (2FA), geriye dönük 7 günlük yedekleme dahil çok fazla avantaja sahiptir.

4) Spam Koruması

Kurumsal E-posta hizmeti içerisinde yer alan ProAntispam koruması sayesinde Spam e-postalar %99 a kadar engellenir. Kullanıcılarımıza profesyonel bir hizmet sunabilmek için ProAntispam hizmeti firmamız tarafından yönetilmektedir ve ücretsizdir.

5) Yedeklilik

Tüm e-posta içerikleri, gelen ve giden kutuları dahil geriye dönük 7 gün yedeklenmektedir. Kullanıcıların yanlış bir e-postaların silmesi halinde e-postalar eski haline geri döndürülebilir.

6) E-posta Taşıma Hizmeti

Hali hazırda ücretli ya da ücretsiz farklı bir firmada bulunan verileriniz alanında deneyimli destek kadromuz tarafından güvenli bir şekilde yeni hizmete aktarılır. Bu sayede hiçbir veri kaybı olmadan Kurumsal E-posta’larınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.


7) Detaylı Raporlama

Webmail üzerinde önceden tanımlanmış raporlarla sunucu sağlığı, spam, virüs, gelen-giden mesajlar, sistem ve hizmet yöneticilerinin sistemlerini izlemelerine yardımcı olan her şey hakkında detaylı istatislikleri ve grafikleri inceleme imkanı sunar.

Bir yanıt yazın